مقالات نهال, نهال گردو

۴ علت ریزش گردو نارس

4 علت ریزش گردو نارس (4 causes of unripe walnuts falling)

4 علت ریزش گردو نارس (4 causes of unripe walnuts falling)

اگر درخت گردوی شما در فصل خرداد دچار ریزش میوه میشود حتما این مقاله 4 علت ریزش گردو نارس (4 causes of unripe walnuts falling) را بخوانید.

برای مشاهده و خرید نهال گردو ژنوتیپ تیپ 9 کوهستانی کلیک کنید

علت ریزش گل گردو چه می باشد :

بیشتر درختان گردو گرده افشان نر و گل های ماده دارند که هر دو نوع آنها باید وجود داشته باشد. گلهای ماده در طول فصل رشد گردو تولید می کنند و باید قبل از رسیدن محصول دانه از طریق رشد در همان سال زنده بمانند. همه گل های درخت هر ساله دانه تولید نمی کنند. در واقع ، آنها ممکن است در سال های متناوب دانه را تولید کنند.

در اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر ماه های تابستان مجموعه دانه های درخت گردو می توان به شکل طبیعی ریزش دارد و با باروری مناسب درخت البته این ریزش به حداقل برسد. به عنوان مثال ، اگر درختی به اندازه کافی گرده افشانی نکرده باشد یا پتاسیم کافی برای دادن میوه خوب نداشته باشد ، دانه هایی یا ناهنجار بارور می شوند و یا ریزش قبل از رسیدن را تجربه می کنند (دانه های درخت رشد می کنند اما جنین های داخل رشد دانه نمی کنند). درخت این میوه را زود رها خواهد کرد زیرا از نظر بیولوژیکی برای تولید مثل درخت کافی نیست. درخت انرژی خود را بر روی میوه های در حال رشد متمرکز می کند که قرار است بذرهای خوبی بدهند. بنابراین دانه درخت گردو به دلیل نرسیدن به موقع ریزش پیدا می کنند.

چگونگی ثمره‌دهی درختان

بیشتر درختان آجیل از جمله گردو، گرده‌افشان‌های نر و گل‌های ماده دارند که به آنها گل‌آذرین، شاتون، دم‌گربه‌ای یا Catkin گفته می‌شود. گل‌های ماده در طول فصل میوه‌دهی، گردو تولید می‌کنند و در آن فصل، باید حداقل تا زمان شروع رشد میوه درخت، زنده بمانند. قرار نیست همه گل‌های روی درخت، هرسال گردو تولید کنند. در واقع، آنها ممکن است سالهای متناوبی در تولید میوه، ثمره داشته باشند. در طول زمان گرده افشانی، ممکن است چندن گردوی نارس از روی درخت به زمین بیفتند. می‌توان آ‌ن‌ها را با کوددهی مناسب به حداقل رساند.

به‌عنوان مثال، اگر درختی به اندازه کافی گرده افشانی نشده باشد یا پتاسیم کافی برای میوه‌دهی خوب نداشته باشد، میوه‌هایی روی درخت رشد می‌کنند اما مغز‌های داخل آن‌ها رشد نمی‌کنند. درخت اینگونه میوه‌ها را زود رها می‌کند. زیرا از نظر بیولوژیکی، توانایی تکثیر آن درخت را ندارند. درخت انرژی خود را بر روی میوه‌های درحال رشدی متمرکز می‌کند که دانه‌های خوبی را ایجاد می‌کنند. پس گاهی علت ریزش گردوی نارس بیولوژیکی است و به نفع باغدار تمام خواهد شد.

برای مطالعه بیشتر در مورد گردو کلیک کنید : ویکی پدیا

حشرات و بیماری‌های درختان : علت ریزش گردو نارس

بیماری زودهنگام و پوسته پوسته شدن گردو‌های جوان، باعث ریزش زودهنگام آن‌ها از روی درخت می‌شود. این موضوع، دیگر علت ریزش گردو نارس و البته یکی از عوامل اصلی وارد شدن خسارت به باغ و باغدار است. گردوی سیاه در برابر بیماری‌ای مانند آنتراکنوز بسیار آسیب پذیر بوده و شیوع این بیماری در باغ‌های، تجاری بسیار نگران کننده است. بیماری‌های دیگر مربوط به برگ در درختان گردو مانند گال، سوزش، کپک، لکه، لکه قهوه‌ای و… نیز ممکن است باعث ریزش گردو‌های نارس شود.

شرایط جسمی درخت : علت ریزش گردو نارس

وییکی پدیا معتقد است ، سلامتی ضعیف درخت می تواند علت ریزش میوه نارس گردو ؛شود. سلامت یک درخت اغلب به دلیل جذب ناکافی عناصر غذایی به خطر می افتد ، که بیشتر در دوران خشکسالی مشهود است. آلودگی به حشرات و بیماری ها در این زمان تنش درخت را افزایش می دهد و می تواند وضعیت درخت را بیش از پیش خراب کند ، به خصوص اگر درختان در خاک ضعیف رشد  کنند. هرگونه برگ زدایی زودرس باعث ریزش دانه درخت گردو و میوه های بی کیفیت می شود. گیاه خود را به میزان کافی آبیاری کرده و بارور کنید تا مطمئن شوید که از مواد مغذی مناسب برای رشد میوه های برخوردار است.

تأثیر آب و هوا بر روی ریزش گل گردو  : علت ریزش گردو نارس

باران یا یخبندان بیش از حد در اواخر گرده افشانی بهار یا اوایل تابستان باعث گرده افشانی ناکافی گل های ماده می شود. آن دسته از گل هایی که گرده افشانی ضعیف دارند ممکن است دانه ای تولید کنند که زود رها شود و یا اصلاً مغز تولید نکند. گاهی اوقات ، گرده های نر می توانند قبل یا بعد از پذیرش گل ماده بالغ شوند ، و این شرایط معمولاً مربوط به آب و هوا است که علت ریزش گردو از درخت ؛ می تواند باشد .

خشکسالی طولانی هنگام رشد دانه ممکن است باعث ریزش دانه های درختی شود ، خصوصاً اگر گیاه در خاک ماسه ای باشد که سریع خشک شود. ، زیرا درخت انرژی خود را بر روی تعداد دانه هایی قرار می دهد که از همه لحاظ رسیده و مواد معدنی کافی دارند. آسیب مکانیکی به برگها ، گلها و مغزها از تگرگ و باد نیز ممکن است باعث ریزش زودرس شود.

فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

  • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
  • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
  • تلفن همراه : 09144809396
  • صفحه اینستاگرام سالم نهال
  • کانال تلگرام سالم نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *