مقالات نهال

۵ نکته اصلی کود دهی به درختان

5 نکته اصلی کود دهی به درختان

5 نکته اصلی کود دهی به درختان

کوددهی به درختان از جمله اقدامات باغی است که باید حتما جدی گرفته شود. در این مقاله به 5 نکته اصلی کود دهی به درختان خواهیم پرداخت. مطمئنا نوع کود مورد استفاده نیز بسیار اهمیت دارد. سرعت تجزیه کودها با هم تفاوت داشته و در نتیجه لازم است براساس موجودی خاک، بهترین کود  انتخاب شود. به عنوان مثال کودهایی که کم تحرک تر هستند، باید به صورت عمقی اعمال شوند چرا که هر چه به اعماق خاک می رویم، فعالیت ریشه بیشتر خواهد شد. شما با این روش کوددهی، عناصر غذایی کم تحرک تر همانند پتاسیم و… را نزدیک تر به ریشه قرار داده و گیاه سریع تر می تواند از آن ها استفاده کند.

نکات مهم در کوددهی به درختان 

انتخاب نوع کود مناسب

عمدتا کشاورزان برای کوددهی در فصل زمستان به سراغ کودهای دامی می روند. یکی از دلایل این انتخاب، ایجاد گرما در محیط ریشه است. برخی از کودهای دامی را کودهای گرم می نامند چرا که سرعت تجزیه بالایی داشته و در نتیجه محیط اطراف ریشه را گرم می کنند. برای مثال می توان به کود گوسفندی و گاوی شاره نمود. در نتیجه با انتخاب این کود شما ریشه و طوقه را از سرما محافظت خواهید نمود.

محلول پاشی در زمان کوددهی در فصل زمستان

در زمان کوددهی در فصل زمستان، محلول پاشی را نباید فراموش نمود. این عمل به شدت بر روی عمل گرده افشانی در فصل بهار و در نتیجه باروری نهای تاثیر خواهد گذاشت. در اواخر زمستان که جوانه ها بر روی درختان نمایان می گردند، حتما باید محلول پاشی با عناصر مغذی را انجام دهید. کوددهی در فصل زمستان هم برای بقای جوانه و هم برای گرده افشانی در فصل گرما بسیار مهم است.

استفاده از کود آهن در چالکود

در کوددهی در فصل زمستان، استفاده از کود آهن در چالکود فراموش نشود. این عنصر باعث افزایش کلروفیل در برگ ها و در نتیجه افزایش قدرت فتوسنتز گیاه در بهار خواهد شد. برای این منظور می توان از کود کلات آهن استفاده نمود.

اشتفاده از کود کلاته مس

کود کلاته مس به صورت محلول پاشی و یا استفاده در آب آبیاری نیز از جمله مواردی است که باید در کوددهی در فصل زمستان مورد استفاده قرار گیرد. مس، نه تنها منجر به افزایش کلروفیل در گیاه شده بلکه مقاومت گیاه به آفات و بیماری ها را افزایش خواهد داد. در فصل زمستان مرطوب شدن هوا از یک سود و کاهش فعالیت گیاه از سویی دیگر، بستر را برای حمله بیماری ها فراهم خواهد نمود. در نتیجه یکی از بهترین انواع کود برای فصل زمستان استفاده از انواع کودهای مس است.

کوده پوسیده دامی

برای استفاده از کود دامی فراموش نکنید که هر چه کود پوسیده تر باشد، نتیجه مد نظر را زودتر شاهد خواهید بود در بهار گیاه زودتر به بار خواهد نشست.

حفر چاله در اطراف درختان

برای کوددهی در اعماق، از حفر چاله در اطراف درختان کمک بگیرید که به این عمل، چالکود گفته می شود. اما عمق چاله باید بسته به نوع درخت و عمق ریشه آن تعیین گردد. هر چه ریشه گیاه عمیق تر باشد، عمق چاله نیز باید بیشتر شود.

فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

  • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
  • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
  • تلفن همراه : 09144809396
  • صفحه اینستاگرام سالم نهال
  • کانال تلگرام سالم نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *