مقالات نهال, نهال

کرم خراط چیست؟

کرم خراط چیست؟ (turner worm)

در این مقاله از وب سایت فروش انواع نهال سالم نهال قصد داریم شما را با یکی از آفات متداول باغات یعنی کرم خراط (turner worm) آشنا کنیم. یکی از عامل هایی که می تواند در از بین بردن درختان گردو بسیار موثر باشد آفاتی است که آنها را می گیرد مثل کرم خراط.این آفت می تواند تمام زحمات یک کشاورز و یا باغدار را از بین ببرد.

کرم خراط درختان گردو

کرم خراط درختان گردو از آفاتی است که از مناطق سرد گرفته تا مناطق خشک و معتدل می تواند به درختان گردو آسیب وارد کند.اگر هوا به سمت گرما بکشد این بیماری بیشتر می شود.از بیماری هایی است که کشاورزان زیادی را درگیر کرده است.

بیشترین آسیب در درختان گردو,سیب,آلو,هلو,آلبالو,زیتون و برخی درختان دیگر می باشد.اما باز هم به درختان گردو بیشترین صدمه را وارد می کند.به بسیاری از درختان میوه و غیرمثمر حمله می کنند.روی بسیاری از درختان قرار گرفته و آنها را از بین می برد اما گردو منبع این بیماری است ولی خوشبختان درخت گردو می تواند تحمل بهتری در برابر این بیماری داشته باشد.

روند آسیب کرم خراط به درخت

از بیماری های بسیار بدی است که وقتی وارد درخت شده باعث خشک شدن درخت می شود. از رگبرگ های برگ ها وارد می شود و سپس تمامی شاخه ها را در بر میگیرد. بعد از اینکه بقدر لازم شاخه ها را گرفت وارد تنه ی اصلی می شود.

این حشره می تواند بین 400 تا 1000 عدد تخم بگذارد و بزودی و سریع تکثیر شود.وقتی تخم ها باز شد تمامی این حشرات از همیت برگ ها وارد می شود و سراسر درخت گردو را فرا می گیرند.

یکی از آفاتی است که بشدت باعث ضعیف شدن درخت می شود چرا که وقتی وارد درخت گردو می شوند دالان های بسیار طولانس در عمق درخت گردو ایجاد می کنند که درخت را از بین می برد.معمولا از برگ ها شروع می شود شاخه های کوچک را می گیرد سپس وارد شاخه های بزرگتر می شوند.

این آفت مزاحم که براحتی می تواند درخت گردو را از بین ببرد در زمستان بطور کامل در تنه درخت زندگی می کند و این دوره را سپری می کند و وقتی گرما رسید تکثیر آغاز می شود.

فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

  • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
  • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
  • تلفن همراه : 09144809396
  • صفحه اینستاگرام سالم نهال
  • کانال تلگرام سالم نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *