مقالات نهال, نهال انگور

عوامل تاثیرگذار در میزان نیاز آبی درخت انگور

عوامل تاثیرگذار در میزان نیاز آبی درخت انگور

در این مقاله از وب سایت نهالستان سالم نهال قصد داریم به عوامل تاثیرگذار در میزان نیاز آبی درخت انگور به طور کامل بپردازیم. همانطور که می دانید درخت انگور از دسته گیاهانی است که مقاومت و سازگاری مطلوبی در مواجهه با تنش‌های آبی و کم آبی دارد، البته  رقم و واریته انگور، نوع خاک، شرایط اقلیمی و آب و هوایی، میزان بارندگی و سن درخت از جمله پارامترهای موثر در میزان و زمانبندی آبیاری است. از آنجایی که درخت انگور نسبت به شوری آب حساسیت بالایی دارد بالا بودن میزان نمک آب و عنصر بر باعث مسمومیت گیاه شده و عملکرد و میزان رشد آن را کاهش می‌دهد.

عوامل تاثیرگذار در میزان نیاز آبی درخت انگور

1-نژاد و رقم نهال انگور

از آنجایی که درخت انگور دارای ارقام و واریته‌های متنوعی است و هر کدام از این ارقام خصوصیات و مقاومت متفاوتی به تنش‌های آبی دارند، درنهایت ارقام گرمسیری و سردسیری نیاز آبی متفاوتی دارند.

2- جنس خاک

جنس خاک نیز در میزان و نحوه آبیاری درخت انگور تاثیرگذار است، درخت انگور باید در خاک‌های دارای شن بالا و سبک کشت شود زیرا در این خاک‌ها آب به راحتی نفوذ کرده و سریعتر به ریشه می‌رسد، در این خاک‌ها تجمع آب صورت نمی‌گیرد در نتیجه از بروز قارچ و عوامل بیماری زا نیز پیشگیری می‌شود.

3- شرایط اقلیمی و آب و هوایی

شرایط اقلیمی و نوع آب و هوا در آبیاری درخت انگور بسیار دخیل بوده و در مناطق گرمسیری به دلیل کمبود ذخایر آب و میزان بارندگی درخت به آبیاری بیشتر نیاز داشته و در مقابل در اقلیم‌های سردسیری با بارندگی‌های بالا و افزایش آب‌های سطحی و زیرزمینی درخت نیاز آبی کمتری دارد.

نتیجه‌گیری

 در نهایت باید عنوان کنیم که درخت انگور علی رغم مقاومت بالا در مواجهه با کم آبی بر حسب نوع رقم،  تغذیه، شرایط اقلیمی و نوع خاک باغ نیاز آبی آن  متفاوت است. اما بالا بودن اطلاعات و آگاهی باغدار از زمانبندی درست آبیاری و شیوه آن به تضمین سود باغدار با کمک محصول دهی بالا و افزایش کیفیت محصول می‌انجامد. شما  عزیزان می‌توانید جهت بالا بردن اطلاعات خود از مراحل کاشت، نگهداری و برداشت و اقدامات لازم در این جهت از دیگر مقالات ما در سایت سالم نهال استفاده کنید.

فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

  • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
  • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
  • تلفن همراه : 09144809396
  • صفحه اینستاگرام سالم نهال
  • کانال تلگرام سالم نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *