مقالات نهال, نهال انگور

یک هکتار باغ انگور چند تن میوه می دهد؟

یک هکتار باغ انگور چند تن میوه می دهد؟

بادرهی یک هکتار باغ انگور

در پاسخ به این سوال که یک هکتار باغ انگور چند تن میوه می دهد؟ باید گفت  میزان تولید انگور در یک هکتار بستگی به عوامل متعددی دارد. از جمله شرایط آب و هوایی، نوع خاک، نوع ارقام انگور، مراقبت‌های کشاورزی، و سیستم آبیاری دارد. درصورتی که تمامی شرایط بهینه باشند، درختان انگور در هکتار می‌توانند تا 6 تا 10 تن میوه تولید کنند. با این حال، این مقدار ممکن است در شرایط مختلف و با توجه به عوامل مختلف تغییر کند.

 میزان دقیق تناژ تولید انگور در هکتار

همانطور که میوه انگور یک میوه پرطرفدار و پرفروش در بازار است، باید بگویید نهال انگور که آن را با نام تاک و مو می‌شناسیم جزو درختان قوی و پربار قرار گرفته است! این درخت تقریباً در هر نوع اقلیم و آب و خاکی رشد مناسبی از خود نشان می‌دهد، اگر باغدار بتواند شرایط اکوسیستم و محیطی مناسب برای باغ انگور فراهم کند مطمئنا تناژ باردهی این درخت در هکتار افزایش چشمگیری خواهد داشت.

میزان باروری درخت انگور در مناطق غیر استاندارد کاهش پیدا می‌کند و کشاورز نباید انتظار بازدهی اقتصادی و پر سود داشته باشد، با این وجود به خاطر پربار بودن ژنتیکی درخت انگور حتی در  مناطق غیر استاندارد میزان باروری درخت انگور حداقل 20 تن در هکتار خواهد بود، اگر کشاورز بتوانند خاک مناسب، آبیاری اصولی، کوددهی و سمپاشی استاندارد را انجام دهد، میزان باردهی درخت انگور تا ۸۰ تن در هکتار نیز افزایش می‌یابد.

کوددهی باغ انگور فاکتور اصلی افزایش باردهی باغ‌انگور

امروزه کشور ایران توانسته جزو ده رتبه برتر تولید میوه انگور در جهان شناخته شود، کاملاً مشخص است، پتانسیل و ظرفیت تولید زمین‌های کشور ایران برای احداث باغ تجاری انگور بالا بوده و باغدار با طی کردن مراحل صحیح احداث باغ طبق روتین و قواعد کشاورزی و خرید نهال انگور اصلاح شده می‌تواند به درآمد ثابت و اقتصادی برسد.

از فاکتورهای مهمی که معمولاً مهندسین کشاورزی بر روی آن تاکید می‌کنند تا راندمان تولید میوه انگور را در هکتار افزایش دهد، باید به نحوه کوددهی باغ انگور اشاره کرد، باغ انگور برای افزایش باردهی به تغذیه مناسب احتیاج دارد، البته منظور ما استفاده از محرک‌‌های هورمونی نیست که صرفا کمیت بار در هکتار را افزایش داده و کیفیت میوه تولید شده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهند.

بلکه منظور ما تنها تامین عناصر غذایی مورد نیاز در خاک باغ است، برای رسیدن به این هدف ابتدا میزان فقر خاک باغ را با آنالیز خاک مشخص کرده سپس از کود مناسب استفاده کنید، سه هدف اصلی در برنامه غذایی باغ انگور وجود دارد:

  • تامین عناصر برای ارتقاء سیستم دفاعی درخت انگور
  • افزایش باردهی
  • افزایش کیفیت میوه انگور، انگور باید شیرین باشد، فراورده‌هایی که از آن تولید می‌کنند باید شیرین باشد، از جمله کشمش و دوشاب

 80 تن انگور در یک هکتار باغ انگور

طبق تحقیقات باستان‌ شناسی میوه انگور جزو درختان باستانی شناخته‌شده‌است، میوه انگور مصرف جهانی دارد چون باعث حفظ سلامتی انسان می‌شود. قبل از اینکه به میزان و تناژ تولید میوه تمرکز کنید، رو‌ی کیفیت میوه تولید مانور دهید. هرچه میوه با کیفیت بوده و طبق استاندارد سلامت جهانی باشد صادرات و فروش آن پر رونق خواهد بود.

روش‌های گوناگونی برای احداث باغ انگور در نظر گرفته‌اند، در روش‌های سنتی تولید میوه انگور کمتر از 20 تن بود، ولی امروزه با تکثیر نهال انگور به روش اصلاح شده و بر پایه قلمه میزان تولید افزایش چشمگیری پیدا کرده است، البته تولید های نامتعارف در هکتار نیز نشانگر کاهش کیفیت میوه خواهد بود، به طور استاندارد اندازه تولید میوه انگور در یک هکتار 50 الی 80 تن در هکتار است.

باغاتی که کمتر از این میزان تولید می‌شود یا به خاطر سوء مدیریت باغدار‌بوده یا هدف باغدار تولید میوه انگور شیرین برای تهیه کشمش و شیره انگور است. هرچه تناژ کاهش یابد به همان اندازه میوه انگور شیرین خواهد بود،  ولی باغاتی که بیشتر از ۱۰۰ تن در هکتار میوه انگور تولید می‌کنند از محرک‌های شیمیایی و آبیاری بیش از اندازه استفاده شده و باعث افت کیفیت میوه انگور خواهد بود.

 

فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

  • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
  • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
  • تلفن همراه : 09144809396
  • صفحه اینستاگرام سالم نهال
  • کانال تلگرام سالم نهال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *