مقالات نهال, نهال

روش جلوگیری از حمله حیوانات به درختان

روش جلوگیری از حمله حیوانات به درختان

روش جلوگیری از حمله حیوانات به درختان (Animals attack trees)

در این مقاله از سالم نهال قصد داریم به طور ساده و کاربردی روش روش جلوگیری از حمله حیوانات به درختان (Animals attack trees) آموزش دهیم. حمله‌حیوانات‌به‌درختان یکی از مشکلاتی است که می‌تواند باعث آسیب به درختان و به تبع آن خسارت به محیط زیست شود.

برخی از حیوانات مثل خرگوش، گوزن، خرچنگ، سنجاب، خزنده‌ها، خرماچه و حتی برخی پرندگان می‌توانند با خوردن برگ‌ها و شاخه‌های درختان به آن‌ها خسارت برسانند. همچنین، بعضی حیوانات مثل خرس، گرگ و شیر نیز ممکن است به درختان حمله کنند و آن‌ها را تخریب کنند.

علت حمله‌حیوانات‌به‌درختان می‌تواند برای یافتن غذا باشد. برخی حیوانات در فصول سخت زمستان به دنبال غذا هستند و در صورتی که منابع غذایی زیادی در دسترس نباشد، ممکن است به درختان حمله کنند تا برگ‌ها و شاخه‌های آن‌ها را بخورند.

روش جلوگیری از حمله حیوانات به درختان

برای جلوگیری از حمله‌حیوانات‌به‌درختان، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. نصب تیغه‌های محافظ درخت: با نصب تیغه‌های محافظ درخت، می‌توانید از حمله حیوانات به بالای درخت جلوگیری کنید. این تیغه‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که بتوانند حیوانات را از پیمودن درختانی که بر روی آن‌ها نصب شده‌اند، باز دارند.
 2. استفاده از بوی‌های طبیعی: با استفاده از بوی‌هایی که حیوانات را از خود دور نگه می‌دارند، می‌توانید از حمله‌حیوانات‌به‌درختان جلوگیری کنید. مثلاً از بوی اسانس نارنجی یا بوی خاکستر استفاده کنید.
 3. استفاده از شبکه‌های حفاظتی: با استفاده از شبکه‌های حفاظتی می‌توانید از حمله‌حیوانات‌به‌درختان جلوگیری کنید. این شبکه‌ها را می‌توانید به ارتفاع درخت نصب کنید تا حیوانات نتوانند به بالای درخت دسترسی داشته باشند.
 4. استفاده از پوشش‌های محافظ: با استفاده از پوشش‌های محافظ، می‌توانید از حمله‌حیوانات‌به‌درختان جلوگیری کنید. مثلاً از پوشش‌هایی که مانع از پوشش برگ‌های درخت توسط حیوانات می‌شوند استفاده کنید.
 5. ایجاد محیط غیر جذاب برای حیوانات: با ایجاد محیطی که برای حیوانات جذاب نیست، می‌توانید از حمله آن‌ها به درختان جلوگیری کنید. مثلاً با ایجاد بوی نامطبوع، آواز خودرو یا نصب نورپردازی شدید، حیوانات را از نزدیکی درختان دور نگیرید:
 6. استفاده از دستگاه‌های صوتی: با استفاده از دستگاه‌های صوتی می‌توانید از حمله‌حیوانات‌به‌درختان جلوگیری کنید. مثلاً از دستگاه‌هایی که صدای خطرناک حیوانات را تقلید می‌کنند، استفاده کنید.
 7. کاشت درختان غیر جذاب برای حیوانات: با کاشت درختانی که برای حیوانات جذاب نیستند، می‌توانید از حمله آن‌ها به درختان مورد نظر جلوگیری کنید.
 8. ایجاد محیط غیر مناسب برای حیوانات: با ایجاد محیطی که برای حیوانات مناسب نیست، می‌توانید از حمله آن‌ها به درختان جلوگیری کنید. مثلاً با بسته شدن سراسری منطقه یا نصب برخی تله‌های جذاب برای حیوانات در اماکنی که از درختان دور هستند.
 9. تغییر رفتار انسانی: بسیاری از حملات حیوانات به درختان، ناشی از رفتار انسانی نادرست است. به عنوان مثال، آشغال‌های پراکنده در منطقه می‌تواند حیوانات را به سمت درختان کشانده و باعث حمله به آن‌ها شود. بنابراین، با تغییر رفتار انسانی، می‌توان از حمله حیوانات به درختان جلوگیری کرد.

کلام آخر در مورد روش جلوگیری از حمله حیوانات به درختان

به طور کلی، برای جلوگیری از حمله حیوانات به درختان، می‌توانید از ترکیب چندین روش بالا استفاده کنید. همچنین، بهتر است قبل از انجام هرگونه فعالیتی در منطقه‌ای که در آن درختان قرار دارند، با شناخت دقیق حیوانات محلی آن منطقه، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

 • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
 • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
 • تلفن همراه : 09144809396
 • صفحه اینستاگرام سالم نهال
 • کانال تلگرام سالم نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *