نهال گردو

روش انتخاب نهال گردوی مرغوب

روش انتخاب نهال گردوی مرغوب (How to choose quality walnut seedlings )

روش انتخاب نهال گردوی مرغوب (How to choose quality walnut seedlings )

آیا به دنبال انتخاب نهال گردوی مرغوب (How to choose quality walnut seedlings ) هستید؟ حتما این مقاله از وب سایت سالم نهال را مطالعه نمایید. همان طور که می دانید، انتخاب نهال گردوی مرغوب از مراحل مهم و حیاتی در کاشت گردو است. در زیر به برخی از مهمترین مواردی که در انتخاب نهال گردوی مرغوب باید مد نظر قرار داده شود، اشاره شده است:

9 روش انتخاب نهال گردوی مرغوب

 1. سلامت نهال: نهال گردو باید سالم، بدون نشانه‌های بیماری و با ریشه‌های قوی و سالم باشد. برای بررسی سلامت نهال، باید ریشه‌های آن را بررسی کرده و اطمینان حاصل کرد که هیچ نشانه‌ای از بیماری یا خرابی در آن وجود ندارد.
 2. سن نهال: نهال گردو باید به صورت دو ساله یا سه ساله باشد. نهال‌های جوان تر ممکن است در شرایط اقلیمی سخت تر به مشکل برخورد کنند، و نهال‌های پیرتر ممکن است به دلیل کاهش بازدهی، بهترین عملکرد را نداشته باشند.
 3. اصالت گونه: برای داشتن عملکرد خوب، نهال گردو باید گونه اصلی و اورجینال باشد و نهال‌های تقلبی با گونه‌های فرعی و کم بازده را انتخاب نکنید.
 4. بررسی روشنی و یکنواختی رشد: نهال گردوی مرغوب باید دارای رشد یکنواخت باشد و روشنی خوبی در بخش‌های مختلف داشته باشد. اگر رشد نهال نامناسب بود، عملکرد آن در آینده نیز نامناسب خواهد بود.
 5. اصلاح شده بودن نهال: بعضی از نهال‌های گردو با روش‌هایی مانند پیوند زدن یا رقیق شدن، اصلاح شده‌اند تا عملکرد بهتری داشته باشند.
 6. انتخاب نهال با ساقه قوی: باید نهالی با ساقه قوی و بدون زخم یا شکستگی انتخاب شود. همچنین، ساقه باید کاملاً عمودی باشد و هیچ گونه خمیدگی نداشته باشد.
 7. وضعیت ریشه: باید نهالی با ریشه سالم و بدون آفت یا بیماری انتخاب شود. ریشه باید بزرگ و به شکل خوبی توسعه یافته باشد.
 8. انتخاب نهال با شاخه‌های متعادل: باید نهالی با شاخه‌های متعادل و به فاصله‌های منظم انتخاب شود. شاخه‌های باید در قطر 360 درجه به صورت متساوی و به فواصل مناسب از هم رشد کرده باشند.
 9. منشأ نهال: باید نهالی با منشأ قابل اطمینان و از مراکز معتبر و معتبر انتخاب شود. در مواردی که نهال‌ها از کشورهای دیگر وارد می‌شوند، باید به صورت دقیق در مورد کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کرد.
فروشگاه آنلاین نهال سالم نهال

برای  خرید نهال در ابتدا می بایست به سایت سالم نهال مراجعه کنید.  در قدم دوم باید از کارشناسان ما در این زمینه مشورت بخواهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید انواع نهال و مشاوره خرید نهال گردو دیرگل به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. سالم نهال ارائه دهنده انواع نهال به سراسر کشور می باشد.

در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید. به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید و قیمت نهال به دست آورید.

انواع نهال میوه شناسنامه دار

ارتباط با سالم نهال

 • دفتر مرکزی و گلخانه :آذربایجان غربی- شهرستان میاندوآب – کوی رابری بلوار دانشگاه باکری نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی نهالستان سالم نهال
 • آدرس نهالستان شعبه یک :  آذربایجان غربی – شهرستان میاندوآب – کوی تقی آباد شعبه دوم کوی شلوند پشت نیروگاه
 • تلفن همراه : 09144809396
 • صفحه اینستاگرام سالم نهال
 • کانال تلگرام سالم نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *